
Kamerlid Kathleen Depoorter erkent dat er financiële inspanningen nodig zijn. “De zorguitgaven groeien jaar na jaar. Nieuwe, innovatieve therapieën zijn vaak duurder. Er moet dus gezocht worden naar manieren om de betaalbaarheid én de toegang te garanderen”, zegt ze.
Bittere pil voor farmasector
Toch benadrukt Depoorter dat besparingen niet mogen gebeuren zonder overleg en transparantie. “De farmasector was bereid om voorstellen te doen en heeft constructief meegedacht. Het is jammer dat die pistes niet voor analyse werden voorgelegd aan de kern. Zijn alle mogelijkheden wel bekeken? Waren er geen andere mogelijkheden dan een lineaire maatregel? Alleen met openheid kan vertrouwen behouden blijven”, aldus Depoorter.
Voor haar staat de patiënt centraal. “We moeten erover waken dat Belgische patiënten toegang blijven hebben tot innovatieve geneesmiddelen, zonder dat dit onbetaalbaar wordt voor gezinnen of de sociale zekerheid. Dat evenwicht mag niet verloren gaan. Ik ben ervan overtuigd dat we via overleg met de minister en de sector een oplossing kunnen vinden die zowel het budget als de patiënt ten goede komt.”